Resultat FMT Open 31

FMT Open 31 gick i lördags, 11 november,  en thaiboxningstävling med såväl D-klass som C-klass samt diplommatcher.

Grattis till alla fighters! You win or learn, never lose!

DRAW: Oavgjort, båda fighters vinnare
DSQ: Diskvalificering av båda fighters pga för hård kontaktgrad, ingen vinnare
TKO: teknisk knockout innebär att domaren avbryter matchen

NC: No Contest,wtt dödläge där ingen vinnare utses på grund av olika omständigheter.

  1. . Nemo Rojas, West Coast Kickboxning  –DRAW  – Mazen Hasoun, Real Fighter Diplom
    2. Antonia Franzen, West Coast Kickboxning DRAW Truls Heribertsson, Real Fighter Diplom3. Oskar Holmberg, West Coast Kickboxning DRAW Titus Jönsson, MMA Center Trelleborg Diplom

    4. Omar Snounou, Copenhagen Muay Thai – 2-1 – Pierre John, GBG Muay Thai 67 kg C-klass

     

    5. Daniel Ahlqvist, FMT- VINST Lillecrona med 3-0  –Andreas Lillecrona, Spirit Fighter Center Kinna 78 kg D-klass

    6. Poramin Atsawawithayanon, Fit4Fight Gym – VINST Atsawawithayanon med 3-0 –Magomed Daulekutajev, Frontline Academy Oslo 69 kg D-klass

    7. Peter Billqvist, Masthugget Kampsportsklubb – VINST SJÖHOLM (TKO)> –Tobias Sjöholm, FNF Helsingborg 81 kg C-klass

    8. Ted Mäntylä, Gladius MMA – VINST Böhler med 3-0 – Anders Böhler, Frontline Academy Oslo 70 kg D-klass

    9. Sandra Lindström, FMT  –  VINST LINDSTRÖM  med 3-0 – René Nyberg, Bulldog Training Center 60 kg D-klass

    10. Robert Nilsson, Gladius MMA – DSQ – Jim Kullenstjärna, Varberg Thaiboxning 75 kg D-klass

    11. Theo Hultberg, West Coast Kickboxning – DRAW – Mazen Hasoun, Real Fighter Diplom 2

    12. Tony Håkansson ”Farsan”, FMT – VINST Doumbouya med 3-0 – Hans Jacob Meyer Doumbouya, Fronline Academy 81 kg D-klass

    13. Laurent Beiai, MMA Center Trelleborg – VINST Meiai med 3-0 – Peter Johansson, Bulldog Training Center 91+ kg D-klass

    14. Sarah Andersson, Masthugget Kampsportsklubb – DRAW – Mari Hofsöy Pettersen, Frontline Academy Oslo 67 kg D-klass

    15. Amadeus Nortström, Ultimate Gym Uddevalla – VISNT NORTSTRÖM med 2-1 – Noel Edhagen, Bulldog Training Center 63,5 kg D-klass

    16. Turan Abbasov, FMT – DSQ – Alexander Olsson, MMA Center Trelleborg 61 kg D-junior

    17. Corinn Hennis, GBG Muay Thai  – VINST HENNIS (TKO) – Emma Lie, Frontline Academy Oslo 67 kg C-klass

    18. Sinnad Fatahee Gladius MMA – 0-3 – Haris Berisha MMA Center Trelleborg 80 kg D-klass

    19. Alexandra Andersröd, GBG Muay Thai – VINST ANDERSSON med 3-0 – Mette Andersson, Varberg Thaiboxning 63,5 kg C-klass

    20. Hassan Amiri, FMT – VINST AMIRI med 3- 0 –Navid Hosseini, Ultimate Gym Uddevalla 63 kg C-klass

    21. Roger Ericsson, Masthugget Kampsportsklubb – DSQ – Ola Boström, Fit4Fight Gym 91+ kg D-klass

    22. Farhid Abdi Salad, FMT – VISNT LÖNNSTRÖM med 3-0 – Johanna Lönnström, Masthugget Kampsportsklubb 60 kg D-klass

    23. Osman Gemal GBG Muay Thai – NC –Maisam Moradi, Ultimate Gym Uddevalla 58 kg C-junior

Bild: Marie Zamora på Hassan Amiris 3-0 på domslut i C-klass

Länk till kalenderpost

, , , ,

Publicerad: