FMT Open 31 slutgiltligt fightcard

Lördag 11 november är det hela 23 matcher på FMT Open! Lycka till, och Respect All, Fear None!

Schema
09.00-11:00 – Invägning och läkarkontroll på Fighter Centre
12.00 – Regelgenomgång vid ringen
12.30 – Publikinsläpp
13.00 – Matchstart

Deltagaravgift
Deltagaravgiften är 300kr och betalas på plats vid invägning (kontant). Diplom 100 kr.

Åskådare
Entré till FMT Open är 100kr och betalas kontant i dörren.
Ytterst begränsat med platser för åskådare, kom i god tid!

Fightcard med officiell matchordning:

1. Nemo Rojas, West Coast Kickboxning vs Mazen Hasoun, Real Fighter Diplom 1

2. Antonia Franzen, West Coast Kickboxning vs Truls Heribertsson, Real Fighter Diplom 1

3. Oskar Holmberg, West Coast Kickboxning vs Titus Jönsson, MMA Center Trelleborg Diplom 1

4. Omar Snounou, Copenhagen Muay Thai vs Pierre John, GBG Muay Thai 67 kg C-klass

5. Daniel Ahlqvist, FMT vs Andreas Lillecrona, Spirit Fighter Center Kinna 78 kg D-klass

6. Poramin Atsawawithayanon, Fit4Fight Gym vs Magomed Daulekutajev, Frontline Academy Oslo 69 kg D-klass

7. Peter Billqvist, Masthugget Kampsportsklubb vs Tobias Sjöholm, FNF Helsingborg 81 kg C-klass

8. Ted Mäntylä, Gladius MMA vs Anders Böhler, Frontline Academy Oslo 70 kg D-klass

9. Sandra Lindström, FMT vs René Nyberg, Bulldog Training Center 60 kg D-klass

10. Robert Nilsson, Gladius MMA vs Jim Kullenstjärna, Varberg Thaiboxning 75 kg D-klass

PAUS PAUS

11. Theo Hultberg, West Coast Kickboxning vs Mazen Hasoun, Real Fighter Diplom 2

12. Tony Håkansson ”Farsan”, FMT vs Hans Jacob Meyer Doumbouya, Fronline Academy 81 kg D-klass

13. Laurent Beiai, MMA Center Trelleborg vs Peter Johansson, Bulldog Training Center 91+ kg D-klass

14. Sarah Andersson, Masthugget Kampsportsklubb vs Mari Hofsöy Pettersen, Frontline Academy Oslo 67 kg D-klass

15. Amadeus Nortström, Ultimate Gym Uddevalla vs Noel Edhagen, Bulldog Training Center 63,5 kg D-klass

16. Turan Abbasov, FMT vs Alexander Olsson, MMA Center Trelleborg 61 kg D-junior

17. Corinn Hennis, GBG Muay Thai vs Emma Lie, Frontline Academy Oslo 67 kg C-klass

18. Sinnad Fatahee Gladius MMA vs Haris Berisha MMA Center Trelleborg 80 kg D-klass

19. Alexandra Andersröd, GBG Muay Thai vs Mette Andersson, Varberg Thaiboxning 63,5 kg C-klass

20. Hassan Amiri, FMT vs Navid Hosseini, Ultimate Gym Uddevalla 63 kg C-klass

21. Roger Ericsson, Masthugget Kampsportsklubb vs Ola Boström, Fit4Fight Gym 91+ kg D-klass

22. Farhid Abdi Salad, FMT vs Johanna Lönnström, Masthugget Kampsportsklubb 60 kg D-klass

23. Osman Gemal GBG Muay Thai vs Maisam Moradi, Ultimate Gym Uddevalla 58 kg C-junior

, , , ,

Publicerad: