FMT Open 30 – fightcard

På lördag 16/9 är det dax för FMT Open 30, en thaiboxningstävling med såväl D-klass som C-klass samt diplommatcher.

Åskådare: Entré till FMT Open är 100 kr och betalas kontant i dörren. Ytterst begränsat med platser för åskådare, kom i god tid!

Schema
09.00-11:00 – Invägning och läkarkontroll på Fighter Centre
12.00 – Regelgenomgång vid ringen
12.30 – Publikinsläpp
13.00 – Matchstart

Officiellt fightcard är nu uppe och senast uppdaterade versionen ligger på FMT Opens Facebookevent. Notera att det kan komma att läggas till några matcher under dagen! OBS Ej matchordning.

1. Mimmi E HMT VS Stephanie Odqvist Heavy Hands – 63,5 kg C-klass

2. Robert Kuzma GBG MT VS Markus Andersson Karlstad MT – 67 kg C klass

3. Fawad Rahimi FMT VS Alibaba Nazari Uddevalla MT – 63,5 kg C-junior

4. Javad Vahid Rezah FMT VS Bagher Hussaini Nak Muay Varberg IF – 57 kg D-klass

5. Ali Altaihi Kampsportscenter Linköping VS Joel Kollberg Ultimate Gym Uddevalla – 71 kg C-klass

6. Rian Adel Uddevalla MT VS Samir Jafari Ultimate Gym Uddevalla – 55 kgC-junior

7. Omar Kodah FMT VS Asif Hasani AMT – 67 kg C-klass

8. Linnea Jonsson Kampsportscenter Linköping VS Nikolija Milosevic Bulldog Kampsportscenter – 60 kg C-klass

9. Viktor Larsson GBG MT VS Majed Bulldog Kampsportscenter – 75 kg D-klass

10. Mathias Hätälä AMT VS Björn Karlsson Nak Muay Varberg – 67 kg D-klass

11. Jose HMT VS Hamed Bulldog Kampsportscenter – 91 kg D-klass

12. Anton Hagman FMT VS Simon Nilsson Karlstad MT – 86 kg C-klass

13. Emal HMT VS Sebastian Gathe West Coast – 55 kg D-junior

14. Nova Cristiensen AMT VSAntonia Franzen West Coast – Diplom

15. Reza Mohammadi Gladius MMA VS Andreas Törnros Bulldog Kampsportscenter – cw 74 kg D-klass

16. Ossian Jaegerfelt AMT VS Denize Franzen West Coast –
Diplom

17. Farhid Abdi Salad FMT VS Renee Nyberg Bulldog Kampsportscenter – 62 kg D klass

18. Ian Forsberg HMT VS Kristofer Danilovic Kampsportscenter Linköping – 72 kg C-klass

19. Nedim Slatina Shotokoan Academy VS Behzad Bulldog trainingcenter 86 kg D klass

20. Johanna Andersson FMT VS Angelica Olsson AMT – 67 kg D-klass

21. Melvin Lindström HMT VS Navid Hosseini Ultimate Gym Uddevalla – D-klass 67 kg

, , ,

Publicerad: