Resultat FMT Open 28

FMT Open arrangerades på Fighter Centre lördag 22 april. Här hittar du resultaten.

1. D-klass -54 kg
Tove Brodin, Fighter Muay Thai Förening vs. Lovisa Henningsson, Halmstad Muay Thai
Vinnare: Tove Brodin, 3-0

2. D-klass -54 kg
Anna Brodin, 019 Boxing gym Idrottsförening vs. Lauren Kertesz, Föreningen Redline
Vinnare: Anna Brodin, 3-0

3. D-klass -57 kg
Nancy Johansson, Fighter Muay Thai Förening vs. Amanda Erzen, Karlskrona Muay Thai
Vinnare: Amanda Erzen, 3-0

4. D-klass -60 kg
Javad Vahid Rezah, Fighter Muay Thai Förening vs. Enajatollah Nasrollahi, Halmstad Muay Thai
Vinnare: Matchen bröts och båda fighters diskades

5. C-junior -62 kg
Arnas Kalasiunas, Stavanger Top Team, Norge vs. Mohammad Ali Yacobi, C4 Thaiboxning
Vinnare: Arnas Kalasiunas, 2-1

6. D-klass -60 kg
Jessika Brännlund, Fighter Muay Thai Förening vs. Emelie Johansson, Muay Thai Champions
Vinnare: Emelie Johansson, 3-0

7. D-klass -60 kg
Siri Aasma, Fighter Muay Thai Förening vs. Hanna Jernberg, Gladius MMA
Vinnare: Siri Aasma, 3-0

8. D-klass -67 kg
Kevin Alvarado, Fighter Muay Thai Förening vs. Kasra Geravesh, Vongtale Muay Thai
Vinnare: Kasra Geravesh, RSC Outclass

9. D-klass -67 kg
Maximilian Witting, Fighter Muay Thai Förening vs. Melvin Lindström, Halmstad Muay Thai
Vinnare: Melvin Lindström, 3-0

10. D-klass -75 kg
Anton Löfgren, Göteborgs Muay Thai vs. Viktor Busk, Varberg Thaiboxningsklubb
Vinnare: Matchen bröts och båda fighters diskades

11. C-klass -63,5 kg
Henrik G Busengdal, Stavanger Top Team, Norge vs. Carl Abrahamsson, Karlskrona Muay Thai
Vinnare: Oavgjord

12. D-klass -81 kg
Maximillian Larsson, Fighter Muay Thai Förening vs. Khalif Mohammed, Vongtale Muay Thai
Vinnare: Maximillian Larsson, 3-0

13. D-klass -81 kg
Martin Bergström, Fighter Muay Thai Förening vs. Emil Johansson, Real Fighter Sällskap
Vinnare: Martin Bergström, motståndaren diskades pga. av knä mot huvudet.

14. D-klass -81 kg
Markus Arriagada Wickberg, Fighter Muay Thai Förening vs. Goran Kadir, Gladius MMA
Vinnare: Goran Kadir, 2-1

15. D-klass -81 kg
Magnus Hellström, Spirit Fight Center Kinna vs. Alexander Aldenbring, Muay Thai Champions
Vinnare: Alexander Aldenbring, 3-0

16. D-klass -83 kg
Henrik Kemppainen, Fighter Muay Thai Förening vs. Joakim Elmström, Föreningen Redline
Vinnare: Henrik Kemppainen, 3-0

17. D-klass -86 kg
Johan Larsson, Fighter Muay Thai Förening vs. Luis Carvajal, Vongtale Muay Thai
Vinnare: Johan Larsson, 2-1

18. D-klass +91 kg
Arvin Nevidi, Fighter Muay Thai Förening vs. Erik Algot, Stavanger Top Team, Norge
Vinnare: Arvin Nevidi, RSC injury

19. C-klass -63,5 kg
Alexandra Andersröd, Göteborgs Muay Thai vs. Mimmi Eklund, Halmstad Muay Thai
Vinnare: Mimmi Eklund, 3-0

20. C-klass -71 kg
Hamid Valizadeh, Fighter Muay Thai Förening vs. Shkelqim Muji, Föreningen Redline
Vinnare: Hamid Valizadeh, RSC Outclass

Foto taget av Tom Johansson.

,

Publicerad: