Startlista Westside SWT 15

Tider 

10.45-12.00 Invägning 

13.30 Regelgenomgång 

14.00 Publikinsläpp (inträde 100 kr – kontant)

14.05 Matchstart 

Damer

-53 kg

Stephanie LappasGBGMMA

Milena McCabeGladius MMA

Mimmie PerborgGladius MMA

-58 kg

Britta Ottesjö   Conde BJJ & MMA

Karla Lopez RiveraGladius MMA

-64 kg

Isabelle BuonassisiAdrenaline Fighters

Elisabeth BrunGBGMMA

Alice NorheimGladius MMA

Angelika RonnleGladius MMA

Anna LundbergGladius MMA

Anna TidstamGladius MMA

Caroline Wänn Gladius MMA

Emma GustavssonGladius MMA

Emma MiladinovicGladius MMA

Frida HjernGladius MMA

Herrar

-62 kg

Bojan KrsticAdrenaline Fighters

Onur CorapConde BJJ & MMA

Nico GroglopoFit4FightGym

Daniel Luis Angel GustafssonGBGMMA

Hampus EinerydGladius MMA

Henrik WahlqvistGladius MMA

Michel CerqueiraGladius MMA

Omid SahragardGladius MMA

Tim ThysellGladius MMA

-66 kg

Krister LindströmAdrenaline Fighters

Amir KodahFit4FightGym

Nor Khalil Fit4FightGym

Ahmed NawarGladius MMA

Anes CheriguiGladius MMA

Anton CajanderGladius MMA

Ivar AcevedoGladius MMA

Sultan Mohandes Gladius MMA

Thomas BertlinGladius MMA

Yanes AlsaadiGladius MMA

-71 kg

Nikos Koliniatis Conde BJJ & MMA

Robin CarlssonConde BJJ & MMA

Ronny KoliniatisConde BJJ & MMA

Elvir DzekoFightgym Borås

Housain BourgiFit4FightGym

Andrej BerntssonGBGMMA

Jakob FrostenäsGladius MMA

Jim AnderssonGladius MMA

Jonathan LeinonenGladius MMA

Manuel BartrinaGladius MMA

Markus Ã…bergGladius MMA

Omar ChahineGladius MMA

Robin BertlinGladius MMA

Sohaib CheriguiGladius MMA

-77 kg

Björn CarlssonFightgym Borås

Cristian BeckmanFightgym Borås

Joel NilssonFightgym Borås

Mathias LöfFightgym Borås

Andrej Milisic NybörjareGBGMMA

Filip KnutsenGBGMMA

Patrik HedemoGBGMMA

Thomas TrägårdhGBGMMA

Abedin KaralicGladius MMA

Ciro SilvaGladius MMA

Daniel LangeGladius MMA

Efrem EfremovGladius MMA

Emilio ArdilesGladius MMA

Enis BiriskGladius MMA

Fredrik NilssonGladius MMA

Gabriel ArdilesGladius MMA

Jakob von BahrGladius MMA

Johan NykänenGladius MMA

Johan RoosGladius MMA

Jonas FrizellGladius MMA

Kevin CuleGladius MMA

Lukasz PerssonGladius MMA

Mattias MarklundGladius MMA

Milton AnderssonGladius MMA

Olof HjorthGladius MMA

Patricio ArdilesGladius MMA

Pirooz Moshirian Gladius MMA

Saudin BotonjicGladius MMA

Zackarias DavisGladius MMA

-84 kg

Björn Oom Conde BJJ & MMA

Tomasz Konicki Conde BJJ & MMA

Andres SerranoFit4FightGym

Bilel farhatFit4FightGym

Daniel AbrahamssonFit4FightGym

Nikola GrujovicFrölunda Kampsport Center

Anton KauppilaGladius MMA

Anton Turkalj Gladius MMA

Elias ÖsterlundGladius MMA

Hampus Ã…bergGladius MMA

Hans JohanssonGladius MMA

Johan NorbergGladius MMA

Markus AnderssonGladius MMA

Mattias IngemyrGladius MMA

Simon EskengrenGladius MMA

Tommy HagbergGladius MMA

Milad FardYamasaki

-92 kg

Patrick SchönemannConde BJJ & MMA

Peter AnkersonConde BJJ & MMA

Nicklas BlomFightgym Borås

Daniel BezaatpourGBGMMA

Arash WakiliGladius MMA

Elias NorrlinGladius MMA

Erfan Mohammadbeyki Gladius MMA

Martin AntonsonGladius MMA

Roy JosefssonGladius MMA

Viktor BruneGladius MMA

+92 kg

Niklas JosefssonFrölunda Kampsport Center

Hussein AlomranGBGMMA

Torbjörn HanssonGladius MMA

Coacher per klubb (som ej betalar inträde)

1-10 tävlande – 2 coacher

11-15 tävlande – 3 coacher

16-20 tävlande – 4 coacher etc

Gällande invägning etc

Den som inte klarat vikten vid 12.00 blir uppflyttad en viktklass

Den som inte kommit vid 12.00 blir struken

Turneringsträd görs efter 12.00 och är klara runt 13.30

Tidsplanering (preliminärt)

Damer

-53 kg – start 15:45 i A-hall

-58 kg – start 15:55 i A-hall

-64 kg – start 14:05 i A-hall

Herrar

-62 kg – start 14:05 i F-hall

-66 kg – start 14:40 i F-hall

-71 kg – start 14:45 i A-hall

-77 kg – start 14:05 i B-hall

-84 kg – start 14:05 i C-hall

-92 kg – start 15:25 i C-hall

+92 kg – start 16:05 i A-hall

Övriga finaler – start 16:15 i A-hall


Vi saknar anmälningar från ett par klubbar och eventuellt tillkommer det några tävlande.

Välkomna!

Publicerad: