Resultat FMT Open 6

-57kg:

Mattias Nordqvist, Helsingborg mot

Harri Harriyanto, Malmö –Golden Leaf

Vinnare: Harri Harriyanto 3-0

-60kg:

Mikael Börjesson, Fighter muay thai mot

Bencharng Rampho, Ren-yi Umeå

Vinnare: Bencharng Rampho 3-0

-60kg:

Viktor Karlsson, Fighter muay thai mot

Sherif Gouma, Kristianstad

Vinnare: Viktor Karlsson 3-0

-63,5kg:

Tobias Jönsson, Malmö –Golden Leaf mot

Adam Regalka, Fighter muay thai

Vinnare: Tobias Jönsson 2-0

-64kg:

Robin Durano, Frontline Academy Oslo mot

Rami Aziz, FKC

Vinnare: Rami Aziz 3-0

-65kg:

Mikael Daskalou, Fighter muay thai mot

Anders Perneborn, Iron Man Göteborg

Vinnare: Mikael Daskalou 3-0

-66kg:

Jakob Looström, Fighter muay thai mot

Max Eriksson, Ren-yi Umeå

Vinnare: Jakob Looström 3-0

-67kg:

Sarawut Sathin, Örebro MMA-center mot

David Eliasson, Kristianstad

Vinnare: Sarawut Sathin 3-0

-49kg (damer):

Angelica Falk, Fighter muay thai mot

Annie Eriksson, Malmö muay thai

Vinnare: Angelica Falk 3-0

-67kg:

Johan Storm, Fighter muay thai mot

Niklas Nylander, Ren-yi Umeå

Vinnare: Oavgjort

-68kg:

Alexander Norberg, Örebro MMA-center mot

Patrik Edlander, FKC

Vinnare: Alexander Norberg 2-1

-71kg:

Jimmy Cheung, Kristianstad mot

Daniel Törning, Partner Gym Oslo

Vinnare: Jimmy Cheung 3-0

-73kg:

Fidaim Thaci, Malmö muay thai mot

Christoffer Axelsson, Örebro MMA-center

Vinnare: Fidaim Thaci 2-1

-71kg (damer):

Emma Johansson, Kristianstad mot

Karin Narum, Jessheim thaiboksing klubb Norge

Vinnare: Karin Narum 3-0

-70kg:

Stefan Danko, Fighter muay thai mot

Mehmet Kokulu, FKC

Vinnare: Stefan Danko 3-0

-73kg:

Anton Lundin, Fighter muay thai mot

Niklas Andersson, Ren-yi Umeå

Vinnare: Anton Lundin RSC

-75kg:

Oskar Jakobsson, Fighter muay thai mot

Fabian Hagström, Stenungsunds kampsportsakademi

Vinnare: Oskar Jakobsson 3-0

-75kg:

Petrit Karaxha, Glommens thaiboxning mot

Atle, Frontline Academy Oslo

Vinnare: No contest

-75kg:

Hrvoje Sambar, Fighter muay thai mot

Ardian Xhelili, Kristianstad

Vinnare: Ardian Xhelili, RSC

-75kg:

Henrik Thuresson, Helsingborg mot

Kristoffer Persson, Malmö MT

Vinnare: Henrik Thuresson 3-0

-77kg:

Alex Tobiasson Harris, Fighter muay thai mot

Dan Henriksson, Ironman Göteborg

Vinnare: Alex Tobiasson Harris 3-0

-78kg:

Robin Olsson, Malmö MT mot

Andreas Trögstad Sunde, Romerike kampsportsklubb, Norge

Vinnare: Robin Olsson 3-0

-79kg:

Kristoffer Holm, Stenungsunds Kampsportsakademi mot

Daniel Moberg, Romerike kampsportsklubb, Norge

Vinnare: Kristoffer Holm 3-0

-81kg:

Olle Nilsson, Helsingborg mot

Mattias Faltsetas, FKC

Vinnare: Olle Nilsson RSC

-81kg:

Adam Hahne, Frontline Academy Oslo mot

Adam Österström, FKC

Vinnare: Adam Hahne 3-0

-60kg (damer):

Linn Wennergren, Fighter muay thai mot

Martina Hallenborg, Helsingborg

Vinnare: Martina Hallenborg RSC

-82kg:

Dennis Jacobsen, Helsingborg mot

Martin Berg, Glommens thaiboxning

Vinnare: Dennis Jacobsen 2-1

-86kg:

Robin Johansson, FKC mot

Johan Palmcrantz, Ren-yi Umeå

Vinnare: Robin Johansson 3-0

-95kg:

Jesper Renerius, Glommens thaiboxning mot

John-Andre Morewood, Romerike kampsportsklubb, Norge

Vinnare: Jesper Renerius 3-0

+104kg:

Jonas Berggren, Stenungsunds Kampsportsakademi mot

Robin Kerttu, Ren-yi Umeå

Vinnare: Robin Kerttu 3-0

-69kg (B-klass):

Mathieu Imbert, Fighter muay thai mot

Kim Carnérus, Ren-yi Umeå

Vinnare: Kim Carnérus 2-1

Fighter Muay Thai tackar tävlande, coacher, poängdomare och publik.